Sayıklama – altKitap 2016 Öykü Seçkisi

Türkiye’nin ilk elektronik kitap yayınevi olan altKitap, altKitap Öykü Ödülü’nün dokuzuncusunu 2016 baharında gerçekleştirdi. Başvuru koordinasyonunu Su Başbuğu’nun gerçekleştirdiği altKitap yayın kurulu üyeleri Ümit Aykut Aktaş, Sanem Bozkurt, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen ve Engin Türkgeldi ve 2015 altKitap Öykü Ödülü birinciliğini kazanan Mevsim Yenice’den oluşan seçici kurulun, başvuran 327 öykü arasından yaptığı değerlendirme sonucunda Birincilik Ödülü Sayıklama adlı öyküsüyle Ömer Kaçar’a; İkincilik Ödülü Başa Sar adlı öyküsüyle Sabriye Dilek Türker’e; Üçüncülük Ödülü ise İnsanlar İkiye Ayrılırlar adlı öyküsüyle Akın Çokuğurluel’e verildi. Dereceye giren öykü yazarlarına ödüllerinin takdim edildiği tören 30 Mayıs tarihinde Vardar Terrace’ta gerçekleşti.
Sayıklama – altKitap 2016 Öykü Seçkisi, dereceye giren ilk üç öykünün yanı sıra seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü sekiz öyküyle birlikte toplam 11 öyküden oluşuyor.
Yenilikçi içeriği ve tasarımıyla 2000 yılından bu yana ücretsiz e-kitap yayımlayan altKitap, Türkiye’deki çağdaş edebiyat üretimini hareketlendirme ve yeni öykücüleri görünür kılma hedefini 2006’dan beri düzenlemekte olduğu altKitap Öykü Ödülü’yle gerçekleştirmeye çalışıyor. Satış ve maliyet kaygısından arınmış, içeriğin ön plana çıktığı, altKitap’ın ayrılmaz bir parçası olarak her yıl hazırlanan altKitap Öykü Seçkisi de bu anlayışla hazırlanıyor.
altKitap Öykü Ödülü’nün gerçekleşmesinde emeği geçen mekân destekçimiz Vardar Terrace’a ve ödül destekçimiz Mixer‘e teşekkürlerimizi sunuyor, bütün katılımcılarımızı tekrar tebrik ediyoruz.

Birinci – Sayıklama – Ömer Kaçar
İkinci – Başa Sar – Sabriye Dilek Türker
Üçüncü – İnsanlar İkiye Ayrılırlar – Akın Çokuğurluel
Erik Şerbeti – Güzin Ayan
Geçmişten Günümüze Milletlerin Uzuvları – Emirhan Burak Aydın
Şüphe – Tuğçe Ayteş
Yolunda – Özkan Ali Bozdemir
Babaannemin Askerlik Anıları – Burak Çapan
Linçin İçi – Abdullah Barış Küçükbabuccu
Kes! – Onur Özgüner
Düğme – Zeki Paralı

Editörler: Ümit Aykut Aktaş, Sanem Bozkurt, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen, Engin Türkgeldi ve Mevsim Yenice
Yayına Hazırlayan: Su Başbuğu ve Aylin Sökmen
Kitap Tasarım: Su Başbuğu
Tür: Öykü
© Mayıs 2016 altKitap e-Kitap Yayınevi

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*

Kitabı ePub formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*