Junkie Fix – altKitap 2014 Öykü Seçkisi

junkie_fix_kapak_A5_SON

Türkiye’nin ilk elektronik kitap yayınevi olan altKitap, edebiyat dünyasında yerini giderek sağlamlaştıran altKitap Öykü Ödülü’nün yedincisini 2014 baharında gerçekleştirdi. Başvuru koordinasyonunu Su Başbuğu’nun gerçekleştirdiği altKitap yayın kurulu üyeleri Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen ve Engin Türkgeldi ile Farkındalık adlı öyküsüyle 2013 altKitap Öykü Ödülü birinciliğini kazanan Sanem Bozkurt’tan oluşan seçici kurulun, başvuran 252 öykü arasından yaptığı değerlendirme sonucunda Birincilik Ödülü Junkie Fix adlı öyküsüyle Orçun Ünal’a; İkincilik Ödülü Miras adlı öyküsüyle Ece Başböyük’e, Üçüncülük Ödülü ise Malihülya Bir Müze Envanteri adlı öyküsüyle Sevinç Çalhanoğlu’na verildi. Dereceye giren öykü yazarlarına ödüllerinin takdim edildiği tören 28 Mayıs’ta Cezayir Restaurant’da gerçekleşti.
Junkie Fix – altKitap 2014 Öykü Seçkisi, dereceye giren ilk üç öykünün yanı sıra seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü on dört öyküyle birlikte toplam 17 öyküden oluşuyor. 
Yenilikçi içeriği ve tasarımıyla 2000 yılından bu yana ücretsiz e-kitap yayımlayan altKitap, Türkiye’deki çağdaş edebiyat üretimini hareketlendirme ve yeni öykücüleri görünür kılma he-defini 2006’dan beri düzenlemekte olduğu altKitap Öykü Ödülü’yle gerçekleştirmeye çalışıyor. Satış ve maliyet kaygısından arınmış, içeriğin önplana çıktığı, artık altKitap Öykü Ödülü’nün ayrılmaz bir parçası olarak her yıl hazırlanan altKitap Öykü Seçkisi de bu anlayışla hazırlanıyor. 
altKitap Öykü Ödülü’nün gerçekleşmesinde emeği geçen sponsorlarımız Vodafone, Neta Technologies, edebiyat oteli Mini Fuar Hotel, Mixer ve Cezayir Restaurant’a teşekkürlerimizi sunuyor, bütün katılımcılarımızı tekrar tebrik ediyoruz. 
Keyifli okumalar dileriz.
altKitap

Birinci – Junkie Fix – Orçun Ünal
İkinci – Miras – Ece Başböyük
Üçüncü – Malihülya Bir Müze Envanteri – Sevinç Çalhanoğlu
Elif – Selen Ak
Alo Efkâr Hattı – Eren Algül
Çığlık – Eda Aydın
Şeftali Çekirdeği – Meltem Bayrak
Mutluluk Orucu – Sevil Bayrak
İntihar Moteli – Metin Çalışkan
Kara Delikler ve Balonlar – Uğur Ercan
Kedi Merdiveni – Anıl Can Uğuz
Pirinç Katliamı – Zeynep Sarhan
Benim Kollarım Kısa – Gülda Şahin
Eşini Kaybeden – Akın Tek
Bir Yaprak Tuvalet Kâğıdı İçin – Taner Tözün
Hafızanın Açık Kalmış Kilidi – Elhan Uzun
Serin Avlu Dersleri – Aliye Zorlu Mit

Editörler: Sanem Bozkurt, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen ve Engin Türkgeldi
Yayına Hazırlayan: Özge Calafato
Kitap Tasarım: Su Başbuğu
Tür: Öykü
© Mayıs 2014 altKitap e-Kitap Yayınevi

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*


Kitabı ePub formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*