Hakkında/About

Yayın Kurulu: Özge Calafato, Tuğba Çelik, Hande Ortaç, Engin Türkgeldi, Mevsim Yenice
 
altAkademik Yayın Kurulu: Prof. Dr. Ayşegül Yaraman, Prof. Dr. Gülser Kayır, Doç. Dr. Özlem Belkıs
 
Tasarım ve Uygulama: Su Başbuğu
 
Sahibi: Teknofil Ltd. Şti.

altKitap, 2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak elektronik kitap yayınlamakta olan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevidir. Kurulduğu günden bu yana, kaliteli edebi ve düşünsel içeriğin internet üzerinden özgürce ve ücretsiz olarak yayılmasını sağlamayı hedeflemektedir. Gelişen teknolojik imkanları sadece yazar ile okurun buluşmasını kolaylaştıran için bir araç olarak değil, aynı zamanda alışılmışın dışında yazın ve ifade tarzlarına olanak tanıyacak bir güç olarak gören altKitap, 2013 yılından itibaren yayın hayatına yeni tasarımı, içeriği ve yayın kurulu ile devam edecektir. Kuruluş amacından ve çizgisinden sapmadan kaliteli yazını, güncel elektronik cihazlara uygun formatlarda sunacak olan altKitap, hâlâ özgür, hâlâ yenilikçi, ve hâlâ ücretsiz.

altKitap’ı hayal eden, kuran ve geliştiren, bugünlere ulaşmasında önemli bir rol oynayan Murat Gülsoy, Yekta Kopan, Adnan Kurt, Cem Uçan, Faruk Ulay, Sercan Şengün, ve Onur Yıldırım’a teşekkür ederiz.

Nasıl katılırım?

Kitap dosyalarınızı word veya PDF formatında altkitap@altkitap.net adresine gönderebilirsiniz. Yayın kurulu değerlendirmesi sonucunda size olumlu veya olumsuz olarak cevap verilecektir. Şiir dosyası kabul edilmemektedir. 

———————————————–

Editorial Board: Özge Calafato, Tuğba Çelik, Hande Ortaç, Engin Türkgeldi, Mevsim Yenice
 
altAkademik Editorial Board: Prof. Dr. Ayşegül Yaraman, Prof. Dr. Gülser Kayır, Yrd. Doç. Dr. Özlem Belkıs
 
Design and Implementation: Su Başbuğu 

Owner: Teknofil Ltd. Şti.
 
Founded in 2000, altKitap is Turkey’s first and only e-book publisher. altKitap aims to create and distribute original and compelling literary and intellectual content online free of charge promoting innovative and thought-provoking texts and styles. Through the creative use of modern technology, altKitap has incorporated different media including hyperlinks, audio and video in its publications. Since 2000, altKitap has published 61 outstanding original works including novels, short stories, essays, film scripts, literary researches, experimental texts as well as academic tracts. altKitap has also organized the prestigious Short Story Prize since 2006, introducing exceptional young writers to the literary scene each year. The writer’s scale varies from well renown writers to first time published young talents of Turkey.