Derdiser Meydanı

Derdiser Meydani
Önsöz
Bir meydan… Meydandaki kısa yaşamında olduğu gibi, üçüncü sayfa haberleri kadar şaibeli ölümüyle de dikkat çeken bir kadın… Kadının yaşamını/ölümünü bildikleri kadar kendi yaşamlarıyla birlikte anlatmaya çalışan bir avuç mahalle sakini…
Yedi yazar, öykülerinde meydandan birer kimliğe büründü. Kasap, tuhafiyeci, nalbur, yufkacı, çiçekçi, postane memuru ve komşu kızı olup bu karakterlerin ağzından mahalleye taşındıktan iki ay sonra meçhul bir şekilde ölen Sevdiye’yi bir gözlemci olarak anlattılar kendi yaşam öykülerinde.
Her yazara Sevdiye’nin genel özelliklerinin yanı sıra Sevdiye’yle ilgili –ve yalnız bir yazarın bildiği- bazı küçük ip uçları verildi. Proje bitimine kadar kimse birbirinin ne yazdığını bilmedi. Böylece Sevdiye’nin farklı yönlerinin ve olası ölme nedenlerinin bulunduğu yedi öykü ortaya çıktı.
Sevdiye’nin Derdiser Meydanı’ndaki iki aylık yaşamının sonucunda nasıl öldüğünü bilen yok. Gerçek ölüm sebebini bulmak ise Sevdiye’yi ve Derdiser Meydanı’nı pek çok farklı gözden tanıma fırsatını elinde bulunduran okurlara kalıyor.
Yazanlar
Ayşe Coşkun
Ceyda Zeynep Koyuncu
Fulya Karakaşlı
İlker Cabi
Kadriye Soysal
Melis Mine Şener
Şener Soysal
Proje
Ceyda Zeynep Koyuncu
Şener Soysal
Çizimler
Burcu Sağlam
Sayfa Tasarım
Şener Soysal
Düzelti
Başak Fulya Kumkumoğlu
Türü: Öykü
© 2009 Ekim altKitap

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*