Amenna Bulvarı – altKitap 2017 Öykü Seçkisi

Kitabı indirmek için metnin altındaki formları doldurun.

Türkiye’nin ilk elektronik kitap yayınevi olan altKitap, altKitap Öykü Ödülü’nün onuncusunu 2017 baharında gerçekleştirdi. Başvuru koordinasyonunu Su Başbuğu’nun gerçekleştirdiği altKitap yayın kurulu üyeleri Ümit Aykut Aktaş, Özge Calafato, Tuğba Çelik, Hande Ortaç, Engin Türkgeldi ve Mevsim Yenice ve 2016 altKitap Öykü Ödülü birinciliğini kazanan Ömer Kaçar’dan oluşan seçici kurulun, başvuran 297 öykü arasından yaptığı değerlendirme sonucunda Birincilik Ödülü Amenna Bulvarı adlı öyküsüyle Ata Tuncer’e; İkincilik Ödülü Tıstıs adlı öyküsüyle Özcan Kalbinur’a; Üçüncülük Ödülü ise Zaman Meselesi adlı öyküsüyle Evşen Yıldız’a verildi. Dereceye giren öykü yazarlarına ödüllerinin takdim edildiği tören 5 Haziran tarihinde Vardar Terrace’ta gerçekleşti.

Amenna Bulvarı – altKitap 2017 Öykü Seçkisi, dereceye giren ilk üç öykünün yanı sıra seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü sekiz öyküyle birlikte toplam 11 öyküden oluşuyor.

Yenilikçi içeriği ve tasarımıyla 2000 yılından bu yana ücretsiz e-kitap yayımlayan altKitap, Türkiye’deki çağdaş edebiyat üretimini hareketlendirme ve yeni öykücüleri görünür kılma hedefini 2006’dan beri düzenlemekte olduğu altKitap Öykü Ödülü’yle gerçekleştirmeye çalışıyor. Satış ve maliyet kaygısından arınmış, içeriğin ön plana çıktığı, altKitap’ın ayrılmaz bir parçası olarak her yıl hazırlanan altKitap Öykü Seçkisi de bu anlayışla hazırlanıyor.

altKitap Öykü Ödülü’nün gerçekleşmesinde emeği geçen mekân destekçimiz Vardar Terrace’a teşekkürlerimizi sunuyor, bütün katılımcılarımızı tekrar tebrik ediyoruz.

Birinci – Ata Tuncer – Amenna Bulvarı

İkinci – Özcan Kalbinur – Tıstıs

Üçüncü – Evşen Yıldız – Zaman Meselesi

Mustafa Akgün – Anlık

Gökten Çağrı Aktan – Rarge

Eda Aydın – Kapan

İlay Bilgili – Artis

Reyhan Karaarslan – Adı Singer

Ertan Meyan – Hayvan Hakları Derneği’nde Bir Sadık

Erkan Şemin – Atkı

İlyas Soner Yıldırım – Müzeyyen Senar’ın Öldüğü Gün

Editörler: Ümit Aykut Aktaş, Özge Calafato, Tuğba Çelik, Ömer Kaçar, Hande Ortaç, Engin Türkgeldi ve Mevsim Yenice

Yayına Hazırlayan: Su Başbuğu

Kitap Tasarım: Su Başbuğu

Tür: Öykü

© Haziran 2017 altKitap

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*

Kitabı ePub formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*