altZine 2014 Tema Yıllığı

altTema14_kapak-Pembe_A5

2014 yılında, her sene olduğu gibi gerek Türkiye’de gerek dünyada siyasi çalkantılar tüm hızıyla sürerken, kazalar, ihmaller, kayıpların yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçimi, davalar, Cumartesi anneleri, kadına yönelik şiddet de ülkemiz gündemindeydi. Ebola salgını dünyada birçok can aldı, Belçika ötenaziyi yasallaştıran ilk ülke oldu, Kış olimpiyatları Rusya’da düzenlendi. Edebiyat dünyasına bakarsak: Gabriel GarcÍa Márquez, Daniel Keyes, Ana María Matute, Nadine Gordimer, Siegfried Lenz ve Maya Angelou aramızdan ayrılan isimlerin bazılarıydı. 2014 yılında Nobel Edebiyat ödülü Patrick Modiano’ya, Man Booker ödülü Richard Flanagan’a, edebiyat dalında Pulitzer Donna Tartt’a verildi. Ülkemizde ise, Sait Faik Hikâye Armağanı Mahir Ünsal Eriş’e, Haldun Taner Öykü Ödülü Berna Durmaz’a, Erdal Öz Edebiyat Ödülü Küçük İskender’e, Sedat Simavi Edebiyat Ödülü Murat Gülsoy’a, altKitap Öykü Ödülü Orçun Ünal’a, Yunus Nadi Ödülü roman dalında Mehmet Zaman Saçlıoğlu’na, öykü dalında ise Başar Başarır’a verildi.
altZine ise tam beş yıldır odağında nitelikli içeriğin yer aldığı, okurları ve yazarlarıyla büyüyüp gelişen dinamik, açık bir platform olmayı başardı. Her sene olduğu gibi 2014 yılını da altZine tema yazılarını içeren bir kitapla kapatıyoruz. 2014 yılının gündeme ve insanlığa ışık tutan temaları: Ses, Hırsız, İnat, Çikolata, Burun, Su, Mürekkep, Etek, Komşu, Asansör ve Çizgi!
2014 altZine tema yıllığı, aynı zamanda son tema yıllığı olma özelliğini taşıyor çünkü 2015 itibariyle altZine dönüşüyor. Artık güncellenmeyecek olan altzine.net, 2010 yılından beri onlarca yazarın emek vererek oluşturduğu nitelikli içeriği ile internet üzerinden erişilebilir olmayı sürdürecek. altKitap bünyesi altında farklı bir formatta devam edecek olan altZine, eski misyonunu sürdürürken günümüz yayıncılık anlayışı kapsamında güçlü ve farklı bir içerik sunmayı hedefliyor.
Beş yıl boyunca bize destek veren, bu yolu bizimle birlikte yürüyen tüm yazar ve okurlarımıza içtenlikle teşekkür ederiz.
Yeni bir altZine’de görüşmek üzere…
altZine / Aylin Sökmen

Editör: Ümit Aykut Aktaş, Sanem Bozkurt, Özge Calafato,
Hande Ortaç, Aylin Sökmen, Engin Türkgeldi
Yayına Hazırlayan: Aylin Sökmen
Kitap Tasarım: Su Başbuğu
Tür: Öykü
© Ocak 2015 altKitap

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*

Kitabı ePub formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*