Açık Artırma – altKitap 2015 Öykü Seçkisi

acikartirma_kapak_kitap_web

Türkiye’nin ilk elektronik kitap yayınevi olan altKitap, edebiyat dünyasında yerini giderek sağlamlaştıran altKitap Öykü Ödülü’nün sekizincisi 2015 baharında gerçekleştirdi. Başvuru koordinasyonunu Su Başbuğu’nun gerçekleştirdiği altKitap yayın kurulu üyeleri Ümit Aykut Aktaş, Sanem Bozkurt, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen ve Engin Türkgeldi ile Junkie Fix adlı öyküsüyle 2014 altKitap Öykü Ödülü birinciliğini kazanan Orçun Ünal’dan oluşan seçici kurulun, başvuran 370 öykü arasından yaptığı değerlendirme sonucunda Birincilik Ödülü Açık Artırma adlı öyküsüyle Mevsim Yenice Akgün’e; İkincilik Ödülü Faruk Rıfat Bey’in Ayakkabıları adlı öyküsüyle Mehmet Akif Duman’a, Üçüncülük Ödülü ise Görülmüştür adlı öyküsüyle Erinç Durlanık’a verildi. Dereceye giren öykü yazarlarına ödüllerinin takdim edildiği tören 25 Mayıs’ta Vardar Terrace’ta gerçekleşti.
Açık Artırma – altKitap 2015 Öykü Seçkisi, dereceye giren ilk üç öykünün yanı sıra seçici kurulun yayımlanmaya değer gördüğü dokuz öyküyle birlikte toplam 12 öyküden oluşuyor.
Yenilikçi içeriği ve tasarımıyla 2000 yılından bu yana ücretsiz e-kitap yayımlayan altKitap, Türkiye’deki çağdaş edebiyat üretimini hareketlendirme ve yeni öykücüleri görünür kılma he-defini 2006’dan beri düzenlemekte olduğu altKitap Öykü Ödülü’yle gerçekleştirmeye çalışıyor. Satış ve maliyet kaygısından arınmış, içeriğin önplana çıktığı, artık altKitap Öykü Ödülü’nün ayrılmaz bir parçası olarak her yıl hazırlanan altKitap Öykü Seçkisi de bu anlayışla hazırlanıyor.
altKitap Öykü Ödülü’nün gerçekleşmesinde emeği geçen sponsorlarımız Vodafone, Neta Technologies, Türkiye’nin ilk edebiyat konseptli oteli Mini Fuar Hotel, Mixer ve Vardar Terrace’a teşekkürlerimizi sunuyor, bütün katılımcılarımızı tekrar tebrik ediyoruz.
Keyifli okumalar dileriz.
altKitap

Birinci: Açık Artırma – Mevsim Yenice
İkinci: Faruk Rıfat Bey’in Ayakkabıları – Mehmet Akif Duman
Üçüncü: Görülmüştür – Erinç Durlanık
Helmuth Steiner’in Emekli Olduktan Sonra Yaptığı On Önemli Şey – Deniz Arslan
Çürük – Mustafa Aysal
İlkokul Arkadaşı – Caner Fidaner
Gece Mor – Ömer Kaçar
Yok Bi Şey – Nurhan Suerdem
Kağıt-Taş-Makas – Evren Topuzyan
Memurun Uykusu – Caner Turan
Sessiz Ova – Alpay Türker
Accelerando – Oğuzhan Yeşiltuna

Editörler: Ümit Ayku Aktaş, Sanem Bozkurt, Özge Calafato, Hande Ortaç, Aylin Sökmen, Engin Türkgeldi ve Orçun Ünal
Yayına Hazırlayan: Sanem Bozkurt ve Hande Ortaç
Kitap Tasarım: Su Başbuğu
Tür: Öykü
© Mayıs 2015 altKitap e-Kitap Yayınevi

Kitabı PDF formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*

Kitabı ePub formatında okumak için aşağıdaki bilgileri doldurun.

*